Idén mintha elmaradt volna a tavasz, és egyből belecsöppentünk a fullasztóan meleg, napsütéses nyárba. Néha egy-egy kósza zápor megzavarja az idillt, de ettől eltekintve végre előkerülhetnek a lenge nyári ruhák, a könnyű felsők és a puha len nadrágok.

Szerencsére jópár gyönyörű ruha maradt tavalyról a gardróbomban, azonban az utóbbi időben sokat változott az ízlésem, ami nem csak a ruhák szabásán, de bizony az anyagválasztásban is meglátszik.

Vajon milyen anyagokból készülnek az igazán lenge nyári ruhák?

Lenge nyári ruha lenvászonból és lenkeverékből

A lenvászonnal, mint anyaggal pár éve ismerkedtem meg közelebbről, a szerelem azonban csak a tavalyi év óta töretlen. A len nem csak remekül lélegzik, de természetes viselet a bőrön, könnyedén elvezeti a nedvességet és nem mellesleg nagyon jó érzés viselni.

Ennek az anyagnak az egyetlen hátránya az egyik legfőbb tulajdonsága, mégpedig hogy viszonylag könnyen gyűrődik. Ha ez zavar, akkor érdemes lehet vasalni a lenge len ruhákat, azonban viselés során újra meg fognak jelenni ezek a gyűrődések.

Lenge nyári ingruha pamutból és lenvászonból
85% pamut 15% lenvászon ingruha

A legtöbb anyaggal ellentétben a len esetében ez egyáltalán nem ciki, a gyűrődés a len darabok természetes velejárója.

Könnyű nyári ruha pamutból

Akár lenge nyári ruhákról, akár hosszú őszi felsőkről beszélünk, a pamut igazi jolly joker anyag. Nedvszívó képessége szuper, természetes anyagként pedig remekül szellőzik: szezontól függően segít melegen tartani vagy hűteni a testet, esésével pedig egyszerre laza és elegáns hatást kelt.

Nekem személyesen a pamut minden évszakban az egyik kedvencem, ez pedig épp úgy igaz a biopamutra, mint a second-hand pamut darabokra vagy a pamut keverék ruhákra.

Lenge nyári ruha pamuttal
 50% pamut 50% viszkóz nyári ruha

Viszkóz, az izgalmas választás

A viszkóz egy igazán sokoldalú anyag, amit első sorban felesleges pamutból, illetve cellulózból állítanak elő. A pamuthoz hasonlóan remek a nedvszívó képessége, természetes az esése, ráadásul kánikulában és hideg időben is kényelmes viseletet biztosít. Remek légáteresztő, így a nyári hőségben sem kell aggódnod, ha egy lenge viszkóz nyári ruhára esik a választásod.

Kifinomult selyem ruhák

A selyem az egyik legsokoldalúbb anyag, amiről köztudott, hogy nyáron hűti, télen pedig fűti a testet, legnagyobb hátránya azonban az ára. Egy új selyem darab elég költséges tud lenni, kifejezetten igaz ez akkor, ha hosszabb szoknyáról vagy könnyű selyem nyári ruháról beszélünk. 

Ha a selymet szemelted ki magadnak idén nyáron, akkor érdemes lehet szétnézned pár second-hand boltban, hátha éppen szembejön veled a tökéletes darab.

Poliészter és egyéb műszálas anyagok

Nyáron nem szívesen bújtatom a bőröm műszálas anyagokba, hiszen ezek nehezebben szellőznek, így mindenki jobban izzad az ilyen anyagokból készült ruhákban, ráadásul hajlamosabbak a gyűrődésekre is.

Habár magamtól már nem választok ilyesmit, ha szembejön egy olyan darab, amire egyszerűen nem tudok nemet mondani, akkor néha-néha szerintem belefér. Ráadásul a már meglévő ruháimnak sem intek búcsút csak azért, mert esetleg műszálas anyagból készültek.

Ha szeretnéd még mélyebbre ásni magad a viszkóz és az újrahasznosított poliészter világába, akkor megteheted ide kattintva.

A Bonprix a bejegyzést termékeivel támogatta.

Mindent a biopamutról - Zöld Gardrób Sasha nadrág Previous post Biopamut – Minden, amit tudni szerettél volna
Timeless Hydrating Hyaluronic Acid szemkörnyékápoló Next post Szemkörnyékápoló: Vajon szükséged van rá? Timeless Hydrating Hyaluronic Acid Eye Cream Teszt

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük