Nincs is jobb, mint egy hosszú nap után beugrani egy forró zuhany alá, és hagyni, hogy a kedvenc tusfürdőm illata belengje a fürdőszobát… Én személy szerint az érzékeny bőrűek táborát erősítem, és bár a testen lévő bőr sokkal megengedőbb, mint az arcbőrünk, azért messze nem mindegy, hogy milyen tusfürdővel tápláljuk nap-mint-nap.
Mielőtt fejest ugranánk a kíméletesség kérdésébe, be kell vallanom valamit: az őszi-téli időszakban mióta az eszemet tudom küzdök a bőrszárazsággal, és keratosis pilarishoz hasonló tüneteim vannak. A bőröm sokszor érdes, száraz és feszül, éppen ezért nagyon kell figyelnem rá, hogy csak kíméletes tusfürdőt használjak.
A Ziaja vegán tusfürdők
A Ziaja tusfürdők formulája 95%-ban természetes eredetű összetevőket tartalmaz, miközben hidratálja és simábbá teszi a bőrt. Három illattal volt szerencsém találkozni: míg az olasz füge és a ribizli édesebb, nőiesebb illatok, addig a menta tea egy frissítő, kicsit férfiasabb darab, amire a barátom azonnal rátette a kezét.
Minden Ziaja tusfürdő…
“természetes inulin és fruktóz hozzáadásával készült, védi a bőr mikrobiomját és fenntartja a természetes pH-egyensúlyát.”

Nagyon fontos megemlíteni, hogy ez a formula messze nem habzik annyira, mint a legtöbb tusfürdő, és ezzel meg is érkeztünk a lényeghez…
Mitől kíméletes a bőrhöz a Ziaja tusfürdő?
A legtöbb tusfürdőben és samponban szulfátokat, például SLS-t vagy SLES-t találunk. Ezek remek habzóanyagok, könnyen lesz sűrű, krémes habjuk, és hatékonyan tisztítják meg a testet és a fejbőrt. Viszont nagy mennyiségben vagy hosszú távon használva nagyobb az bőrirritáció esélye, illetve könnyedén kiszáríthatják mind a haj, mind pedig a test bőrét. Éppen ez indította hódító útjára a szulfátmentes samponokat, és lassan megérkeznek a szulfátmentes tusfürdők is.
A Ziaja tusfürdő Disodium Laureth Sulfosuccinate-ot tartalmaz, ami nevével ellentétben nem hagyományos értelemben vett szulfát. Ez az anyag sokkal kíméletesebb a bőrrel, és nagyobb mennyiségben is kicsi az irritáció veszélye. Eltávolítja a zsírt, gyengéden habzik és emulgáló tulajdonságokkal is rendelkezik.
A Ziaja tusfürdő másik fő hatóanyaga a Cocamidopropyl Betaine, ami önmagában nem tisztít hatékonyan, azonban más összetevőkkel egy formulában sokkal eredményesebbé válik. Sűrű habja segít fellazítani a szennyeződéseket, és nagyon könnyen öblíthető a bőrről.
Mitől vegán egy tusfürdő?
Ezt a kérdést sokkal egyszerűbben közelíthetjük meg abból a szempontból, hogy mitől lehet nem vegán egy kozmetikum. A leggyakoribb összetevők, amik állati eredetűek, és sok termékben – köztük tusfürdőkben is – találkozhatunk velük:
- Méhviasz, méz
- Lanolin, vagyis a gyapjúzsír
- Méhméreg
- Csigamucin
Attól, hogy egy kozmetikumban megtalálható valamely összetevő a fentiek közül, még nem mondhatjuk, hogy rossz lenne a formula, etikai szempontból viszont én is sokkal szívesebben választok vegán termékeket.
Ha szívesen ismerkednél még a márkával, kattints ide és olvasd el hogyan teljesített a Ziaja kasmír hajápolási családja.
A bejegyzést a Ziaja termékeivel támogatta, amit ezúton is nagyon köszönök.
Források: