Mikor először a kezembe került a hidroabráziós szerkezet, akkor nem tudtam, mihez kezdjek vele. A hidroabrázió videókban szereplő lányok bőréről látványosan eltávolította az elhalt hámsejteket és a felesleges faggyút, ráadásul a pórusokat is tisztította. Ezzel szemben az én bőrömmel elsőre egyáltalán nem történt semmi, így kicsit elbizonytalanodtam, hogy valóban nekem való-e ez a szerkentyű…
Pár alkalom után viszont elkezdtem élvezni a hidroabráziót – pontosan azért, amiért elsőre nem volt szimpatikus. A hidroabrázió nagyon gyengéd a bőrhöz, nem okoz irritációt és láthatatlanul végzi el a munkát, a bőr pedig simább és puhább lesz.
De mi is az a hidroabrázió?
A hidroabrázió valójában egy mechanikai peeling, vagyis eltávolítja a bőr felszínéről az elhalt hámsejteket, a szennyeződéseket és a bőr által feleslegesen termelt faggyút.
Kicsit pontosabban, a professzionális hidroabráziós készülékek feje ultrahangos vibrációval porlasztja a bőr felszínén lévő vizet, így eltávolítva az elhalt hámsejteket. A hidroabrázió – ahogyan az a nevében is szerepel – mindig víz jelenlétében történik. Ezt vagy előre viszik fel a bőrre, vagy professzionális eszközök esetében maga a gép is képes lehet erre.
Mikor érdemes kipróbálnod a hidroabráziót?
- Ha nagyon érzékeny a bőröd, és nem bírja a durvább mechanikai és kémiai peelingeket
- Ha szeretnél egy kíméletes hámlasztó eljárást kipróbálni
- Ha túlzott olajtermeléssel, tág pórusokkal és mitesszerekkel küzdesz
- Ha szeretnél egy plusz lépést beépíteni az otthoni “SPA rutinodba” 🙂
- Ha imádod az otthoni bőrápoló kütyüket, és szívesen kísérletezel velük
- Ha pár hetente belefér az idődben egy hosszabb otthoni arcápolás, és nem feltétlenül szeretnél kozmetikushoz menni

Kinek és milyen bőrtípusra szuper választás?
A hidroabrázió szuper érzékeny bőrre, de majdnem minden bőrtípus profitálhat belőle. Kifejezetten jó választás zsíros, mitesszeres bőrre, és ha célod az anti-aging.
Hidroabrázió szalonkörülmények között
Ha a szalonban szeretnél hidroabráziós kezelésre menni, akkor a kezelés arctisztítással (és jó eséllyel tonizálással) fog kezdődni, majd a kozmetikusod alkalmazhat enzimes peelinget vagy gyengéd savas hámlasztást. Ezt követi majd a hidroabrázió, amit teljesen fájdalommentes és meglepően gyors. A kezelést kozmetikustól függően hidratáló maszkkal, krémmel vagy masszázzsal zárják.
Hogyan működik a hidroabrázió otthon és mire érdemes figyelned?
Ha szeretnéd kipróbálni az otthoni hidroabráziót, akkor egy nagyon egyszerű dolgod lesz, hiszen csak pár fontos apróságra kell figyelned (de azokra nagyon figyelj!)
- lépés: a bőröd legyen tiszta.
- lépés: ha szeretnéd, otthon is használhatsz enzimes peelinget vagy kémiai hámlasztót.
- lépés: a bőrödet alaposan nedvesítsd be, és figyelj arra, hogy a terület, amin a kezelőfejjel végighaladsz mindig legyen nedves. A hidroabráziós készülék szemmel láthatóan porlasztja a vizet, hidd el, fel fog tűnni, ha nem csinálod helyesen.
- lépés: A fejet finoman helyezd a bőrödre, de ne fejtsd ki nyomást és ne húzd a bőrt. Lehetőleg lentről felfelé, bentről kifelé haladj.
- lépés: Te is zárhatod az otthoni kis szépségrituálédat hidratáló maszkkal, krémmel és természetesen nappal fényvédővel.
Ha megfordítod a hidroabráziós fejet és ráfekteted az arcbőrödre, akkor az ultrahang segítségével mélyebbre juttatja a hatóanyagot bőrödbe, így használhatod a kedvenc szérumoddal vagy hidratálóddal is.
Mint minden peeling esetében, itt se hagyd ki a fényvédőt a napi rutinodból, és ha már fényvédő, itt olvashatsz az aktuális kedvencemről.