Melyek azok a termékek, amikre mindenképp szükségünk van egy minimál arcápolási rutin felépítése során, és melyek azok a lépések, amiket simán kihagyhatunk és nélkülük is elérhető a gyönyörű bőrkép?

A 10 lépéses korei arcápolási rutin és az „én csak hidratálót használok és gyönyörű a bőröm” között ott van valahol az igazság a minimál bőrápolási rutinnal kapcsolatban. Jussunk kicsit közelebb hozzá!

Minimál arcápolási rutin step 1: Lemosó

Akár sminkelsz akár nem, egy kímélő lemosóra mindenképp szükséged lesz, hogy egy hosszú nap után eltávolítsd az arcodról az egész nap alatt felgyülemlett szennyeződéseket, port és olajat, ami a bőr természetes folyamatai során megjelenik az arcon. Ha nem sminkelsz, akkor egy gyengéd géles, vizes alapú lemosó tökéletes választás lehet neked.

Ha minden nap viselsz alapozót, vagy nehezebb színezett hidratálót és szemsminket is, akkor a double cleansing elvét alkalmazva érdemes lehet előbb egy olajos lemosóval fellazítani és lemosni a sminket, majd egy géles lemosóval befejezni a tisztítást.

Mint mindent, ezt is a saját igényeidre szabd, hiszen amikor felteszed a full sminket, akkor érdemes olajos lemosót is használni, de ha csak egy kis fényvédő, és korrektor van az arcodon, akkor egy lépésben is el tudsz távolítani mindent.

Én általában nem viselek alapozót, de egy kevés sminket igen, leggyakrabban korrektort, pirosítót és highlightert, így általában csak egy géles lemosót választok. (A kedvenceim például a Balea Med géles arctisztító és a Tindigo Mild&Pure lemosó, ami elérhető itt és itt.) Ha a szememet is sminkelem, akkor tartók itthon egy gyakorlatilag bármilyen micellás vizet, ami szépen lehozza a sminket.

Kellenek tonikok a minimál bőrápolási rutinba?

A tonikok segítenek kiegyensúlyozni a bőröd pH értékét a különböző lemosók használata után, és nagyon jó kiegészítései lehetnek bármilyen rutinnak – ha szívesen használod őket. Ha nem feltétlenül szimpatikus számodra ez a lépés, és a tonikok szerinted csak felemésztik az amúgy is szűkös bőrápolásra költött rendelkezésre álló összegedet, akkor nyugodtan hagyd ki. Ha mégis tonikozásra adnád a fejed, a kedvencem a The ordinary 7%-os glikolsavas tonikja, ami igazából egy gyenegédebb hámlasztó.

Minimál arcápolási rutin

Minimál arcápolási rutin step 2: Hámlasztók

Mindenképpen ajánlom, hogy kerüljön hámlasztó a rutinodba. Ha még kezdő vagy ezen a téren akkor jobb ősszel kezdeni, ha már pro szinten vagy akkor pedig hajrá!

Ugyanakkor itt és most mondjunk búcsút a fizikai peelingeknek és bőrradíroknak, ma már sokkal jobb termékek is vannak arra, hogy folyamatosan pihe-puha bőrrel éljünk.

Nagy kedvencem a glikolsav, mert gazdaságos és szépen teszi a dolgát, rengeteg féle termékben és koncentrációban be lehet szerezni. Az AHA savak, mint a glikolsav vagy a tejsav a bőr felszínén hámlasztanak, míg a BHA savak például a szalicilsav képesek a pórusok mélyére hatolni, ezért kifejezetten ajánlottak zsíros, miteszeres bőrre.

Bármilyen hámlasztót használsz, a fényvédő kötelező mellé!

Minimál arcápolási rutin step 3: Szérumok a tökéletes bőrképért

Szérumot érdemes problémafókuszúan választani, vagyis ahhoz a bőrproblémához, amit éppen meg szeretnél oldani. Lehet ez anti-aging, zsíros, miteszeres, pattnásos bőr, pigmentfoltok, vagy akár teljes bőrkép javulás is. A lényeg, hogy a szérumot ne azon az elven használd, hogy „ez majd mindent megold”, hiszen biztosan nem lesz képes rá, és nem is erre hivatott.

Kis segítséget a szérumok világában itt találsz!

Minimál arcápolási rutin step 4: Hidratáló krém

Egy jó hidratálónál nincs is jobb: ha egy lépéssel kezdesz, ő legyen az! szépen feltölti és kisimítja a bőrt, egyetlen rutinból sem hiányozhat! Nagy kedvencem például a The Orinary NMF + Ha (beszerezhető például itt) ami hyaluronsavat is tartalmaz és nem nehezíti el az olajos bőrt sem. Magyar termékek közül a MySkin marcipán illatú mandulás hidratálója, az Immortelle szérum és az új Antioxidáns krém is nagy kedvenc. (beszerezhetőek a MySkin webshopban és a Mi kell a bőrnek webshopban is.)

Minimál arcápolási rutin

Minimál arcápolási rutin step 5: Fényvédelem

Minden egyes nap kötelező. Akkor is, ha csak az irodába mész, hiszen az UV sugarak simán áthatolnak az ablakon. Legalább SPF 30-as fényvédőt válassz, vidd fel bőségesen és ő legyen a reggeli rutinod utolsó lépése. Utána jöhet az alapozó és minden más smink is, amit csak szeretnél. A fényvédőt semmiképp se hagyd ki ha hámlasztót vagy retinolt hazsnálsz, ha hajlamos vagy a pigmentfoltokra vagy ha nem szeretnél idő előtt öregedni – szóval semmiképp se hagyd ki.

Még több info a fényvédelemről itt: [hamarosan…]

A The Ordinary termékek tökéletesek ha éppen minimál rutinod kialakításába kezdesz bele, tudj meg róluk mindent itt!

Számodra mik azok, amik minden esetben szerepelnek a minimál arcápolási rutinodban? Vannak igazi jolly joker termékek, amik sosem hiányozhatnak? 😊

home office Previous post Home Office tippek
Új arcápolási rutin Next post Arcápolási rutin tavasszal

2 thoughts on “Minimál arcápolási rutin

  1. Jó cikk. Tetszik.
    Érdekes, ahogy öregszem, tonik helyett egyre inkább arcpermetet/arcvizet használok. Kell a minimál rutinba? Nem hiszem, de szereti a bőröm. Most éppen kakukkfüves a kedvencem, nyugtat mindenesetre.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük